Kategoria: Basketboll

Blazers rihap sfidat Play-Off, mundi Warrios

Blazers rihap sfidat Play-Off, mundi Warrios

Damian Lillard shënoi për herë të parë 40 pikë në një ndeshje të play off me Portland Trail Blazers që mundën 120-108 Golden State Warrios, duke shkur...
KB Peja në finale

KB Peja në finale

KB Peja fiton edhe ndeshjen e tretë të gjysmëfinales së Playoffit kundër Trepçës me rezultat 56-83, duke u kualifikuar kështu në finale. Edhe në kë...
Indiana dhe Miami e çojnë në ndeshjen e shtatë, Portland vendos duelin me GSW

Indiana dhe Miami e çojnë në ndeshjen e shtatë, Portland vendos duelin me GSW

Indiana Pacers dhe Miami Heat me fitoret e tyre ndaj Toronto Raptors dhe Charlotte Hornets kanë barazuar në 3-3 seritë e playoffit mes tyre, teksa me ...
Atlanta triumfon dhe eliminon Bostonin (Video)

Atlanta triumfon dhe eliminon Bostonin (Video)

Atlanta Hawks ka shënuar një fitore tejet të rëndësishme në përballje me Boston Celtics. Hawks kanë shënuar fitoren e katërt në ‘Play-Off’, në përb...
Steve Kerr trajneri më i mirë i sezonit 2015/2016 në NBA

Steve Kerr trajneri më i mirë i sezonit 2015/2016 në NBA

Trajneri i Golden State Warriors, Steve Kerr është shpallur trajneri më i mirë i sezonit 2015-2016 në NBA. Kerr e merr këtë akoleadë pas një sezoni...
Trajneri i Bashkimit flet pas fitores dramatike kundër Prishtinës

Trajneri i Bashkimit flet pas fitores dramatike kundër Prishtinës

Petar Mijovic e ka dhënë një deklaratë mjaft interesante pas ndeshjes me Sigal Prishtinës. Ai e ka quajtur fitoren mrekulli, sepse atë e ka shënuar...
Bashkimi mposhti Sigal Prishtinën

Bashkimi mposhti Sigal Prishtinën

Bashkimi ka fituar gjysmëfinalen e dytë në Play-off të Superligës së Kosovës ndaj Prishtinës duke triumfuar pas dy vazhdimeve nga pesë minuta. Ndes...
Dalin fjalët e trajnerit, trofeu i Eurocup në duart e Galatas

Dalin fjalët e trajnerit, trofeu i Eurocup në duart e Galatas

Galatasaray ka triumfuar në ndeshjen e kthimit ndaj Strasbourgut për të ngritur Eurocupën. Klubi turk ka shënuar fitore në ndeshjen e kthimit të final...