Kategoria: Formula 1

Baseli afër yllit të ri kosovar

Baseli afër yllit të ri kosovar

Futbollisti i talentuar kosovar, Florent Hadergjonaj ka zhvilluar një stinor të jashtëzakonshëm me Young Boysin. Ylli i ri kosovar, ka pasur 29 nde...
Lajm i papritur nga Schumacher

Lajm i papritur nga Schumacher

Gjendja shëndetësore e ish-pilotit të famshëm të Formula 1 Michael Schumacher është përkeqësuar. Lajmi konfirmohet nga një burim anonim (neurokirurg –...
F1, Rosberg “pushton” Rusinë, 4 fitore në 4 gara për gjermanin

F1, Rosberg “pushton” Rusinë, 4 fitore në 4 gara për gjermanin

Niko Rosberg nuk e vuri në asnjë moment në diskutim garën e Rusisë dhe tanimë është padroni i sezonit të ri të Formula 1. 4 gara, 4 fitore për gjerman...
Hamilton mund Rosberg në provat e lira

Hamilton mund Rosberg në provat e lira

Lewis Hamilton kërkon të rifitojë kohën e humbur dhe për ta bërë një gjë të tillë ka zgjedhur Çmimin e Madh të Rusisë. Të paktën kështu duket pas p...
Provat e dyta të lira, Hamilton “bën ligjin” në Rusi

Provat e dyta të lira, Hamilton “bën ligjin” në Rusi

Lewis Hamilton i është kundërpërgjigjur startit të fuqishëm të Nico Rosberg duke dominuar në provat e dyta të lira në Çmimin e Madh të Rusisë. Kamp...
Ferrari do të përfitojë më shumë të ardhura

Ferrari do të përfitojë më shumë të ardhura

Ferrari është skuadra që do të përfitojë më shumë të ardhura financiare për vitin 2016. “Autosport” publikoi grafikun e shpërndarjes së këtyre të ardh...
“Femrat nuk do të merreshin seriozisht në Formula 1”

“Femrat nuk do të merreshin seriozisht në Formula 1”

Shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone ka thënë se shoferet “fizikisht nuk do të ishin në gjendje ta vozisnin një formula me shpejtësi të madhe”, duke m...
Rosberg mund i vetëm 2 Ferrari në Kinë

Rosberg mund i vetëm 2 Ferrari në Kinë

Ferrari duket se ka harruar të jetë fitues; edhe në ditën kur fati dukej në anën e kokëkuqes, asnjëri prej pilotëve të saj nuk arriti të merrte pole p...