Kategoria: Kosovë

1 2 10 / 14 POSTS
“Shaqiri e Xhaka nuk largohen nga Zvicra”

“Shaqiri e Xhaka nuk largohen nga Zvicra”

Ish-trajneri i Zvicrës, Ottmar Hitzfeld ka folur në lidhje me të ardhmen e Xherdan Shaqirit e Granit Xhakës te Zvicra pas pranimit të Kosovës në UEFA....
FUTBOLL Goal: Ky do të jetë super formacioni i Kosovës (Foto)

FUTBOLL Goal: Ky do të jetë super formacioni i Kosovës (Foto)

Goal.com në versionin italisht ka paraparë se si mund të duket formacioni i Përfaqësueses së Kosovës në të ardhmen. Kjo do të bëjë që Kosova të fut...
HISTORIKE/ Kosova bëhet anëtare e UEFA-s

HISTORIKE/ Kosova bëhet anëtare e UEFA-s

Përfaqësuesja e Kosovës bëhet pjesë e UEFA-s. Kërkesa e FFK-së mori në Kongresin e Budapestit aq vota sa i nevojiteshin duke u bërë anëtarja e 55 e or...
Besnik Hasi drejt Trabzonsporit

Besnik Hasi drejt Trabzonsporit

Trajneri kosovar, Besnik Hasi, në edicionin e ardhshëm pritet të jetë në krye të skuadrës turke Trabzonspor. Mediumet turke kanë njoftuar se drejtu...
Kështu e falënderojnë UEFA-n dhe FIFA-n këta tifozë nga Kosova (Foto)

Kështu e falënderojnë UEFA-n dhe FIFA-n këta tifozë nga Kosova (Foto)

Tifozët nga Kosova e kanë shpalosur një baner para objektit ku po mbahet Kongresi i UEFA-s në Budapest. Në të shkruan se “Kosova do të jetë anëtari...
“Kosova mund të na marrë Januzajn”

“Kosova mund të na marrë Januzajn”

Njëjtë si Zvicra, edhe Belgjika ka nisur të frikësohet se mund ta humb njërin prej lojtarëve të së ardhmes, pas pranimit të Kosovës në UEFA e FIFA. ...
Karadzic: Do ta kundërshtojmë fuqishëm pranimin e Kosovës në UEFA

Karadzic: Do ta kundërshtojmë fuqishëm pranimin e Kosovës në UEFA

Pritjes së gjatë duket se po i vjen fundi, Kosova është afër pranimit në UEFA Të martën në Kongresin e 40’të të rregullt të UEFA’s, do të diskutohe...
Salihu: FFK i ka kryer të gjitha punët, më 3 maj do të pranohemi në UEFA

Salihu: FFK i ka kryer të gjitha punët, më 3 maj do të pranohemi në UEFA

Një datë shumë e rëndësishme për futbollin kosovar pritet të jetë 3 maji, pasi nesër pritet që Kosova të pranohet në UEFA. Kongresi i UEFA-së do të...
FFK nesër në Hungari për kongresin e UEFA-s

FFK nesër në Hungari për kongresin e UEFA-s

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se nesër, 2 maj, delegacioni i FFK-së do të udhëtojë për në Budapest të Hungarisë. Ata janë të ftuar të...
Kampioni humb në Mitrovicë, Prishtina fiton derbin

Kampioni humb në Mitrovicë, Prishtina fiton derbin

Trepça ’89 ka arritur ta mposhtë kampionin aktual të Kosovës, Feronikelin në ‘Riza Lushta’ me rezultat 3:1. Vendasit që nga fillimi i ndeshjes u pa...
1 2 10 / 14 POSTS