Kategoria: Superiore

1 2 10 / 13 POSTS
Skënderbeu-Partizani luhet të premten

Skënderbeu-Partizani luhet të premten

Supersfida e javës së 35-të, ajo mes Skënderbeut dhe Partizanit, që do të përcaktojë edhe fatet e titullit kampion do të zhvillohet të premten në Korç...
Kategoria e Parë, raporti i një dhune të turpshme

Kategoria e Parë, raporti i një dhune të turpshme

Pamjet e sfidës Korabi-Kastrioti dhe Pogradeci-Luftëtari vetëm me futbollin nuk kanë asnjë lidhje. Skena të një dhune skandaloze dhe të një barbarizmi...
Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa tifozë

Dhuna në derbi, Tirana dënohet me 8 ndeshje pa tifozë

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit ka dënuar Tiranën me 8 ndeshje pa tifozë për shkak të trazirave pas derbit me Partizanin. ...
Ja çfarë shkruan FIFA për stadiumin e Krujës

Ja çfarë shkruan FIFA për stadiumin e Krujës

Faqja zyrtare e FIFA-s në “Twitter” ka shpërndarë një fotografi të stadiumit të Krujës, i cili ka mahnitur me pamjen e tij. “Çfarë vendi i mrekullu...
Partizani denoncon Tiranën: Akte rrugaçërore. Erdhën nga tribuna VIP

Partizani denoncon Tiranën: Akte rrugaçërore. Erdhën nga tribuna VIP

Jehona e derbit vazhdon edhe pas ndeshjes, por këtë herë më shumë sesa për rezultatin flitet për dhunën e cila e eklipsoi lojën dhe shoën e dy tifozer...
Incident në derbi, shoqërohet drejtori i stadiumit nga policia

Incident në derbi, shoqërohet drejtori i stadiumit nga policia

Janë shënuar dy gola të shpejtë në derbin Tirana-Partizani. Kur është duke u luajt ende pjesa e parë rezultati është 1-1. Por, pas golit të parë të...
Moggi në Shqipëri, i gatshëm të blej këtë klub shqiptar

Moggi në Shqipëri, i gatshëm të blej këtë klub shqiptar

Prej 24 orësh Luciano Moggi, ish-drejtuesi i Juventusit, një nga personazhet më të diskutuara të futbollit evropian në vitet e fundit, ndodhet në Shqi...
Tirana në krizë përpara derbit

Tirana në krizë përpara derbit

Derbi është një histori krejt tjetër. Në sfida të tilla, e kaluara vlen pak. Por, ka mjaft dyshime se ky nuk është rasti i Tiranës dhe momentit që sku...
Kaos te Flamurtari, ekipi i përçarë

Kaos te Flamurtari, ekipi i përçarë

Humbja me Kukësin, e dyta radhazi në kampionat dhe e pesta në 14 ndeshje prej fillimit të vitit 2016 e la Flamurtarin buzë greminës. E për të dalë nga...
Lika: Duro ende trajneri i Kukësit. Telushi fajëson të “huajt”

Lika: Duro ende trajneri i Kukësit. Telushi fajëson të “huajt”

Tanimë është zyrtare. Mungesa e Duros në pankinën e Kukësit nuk ka të bëjë me një problem të tijin familjar, por më së shumti me një debat të bërë mën...
1 2 10 / 13 POSTS