FUTBOLL Goal: Ky do të jetë super formacioni i Kosovës (Foto)

FUTBOLL Goal: Ky do të jetë super formacioni i Kosovës (Foto)

Goal.com në versionin italisht ka paraparë se si mund të duket formacioni i Përfaqësueses së Kosovës në të ardhmen.

Kjo do të bëjë që Kosova të futet në kualifikime për Botërorin e vitit 2018, që mbahet në Rusi, dhe Goal.com ka paraparë se si mund të duket formacioni i Kosovës në këto kualifikime: Samir Ujkani, Taulant Xhaka, Lorik Cana, Necip UYSAL (futbollist me prejardhje nga Kosova), Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka, Përparim Hetemaj, Xherdan Shaqiri, Adnan Januzaj, Agon Mehmeti.

goal-kosova-1

Komentet