Etiketa: uefa

HISTORIKE/ Kosova bëhet anëtare e UEFA-s

HISTORIKE/ Kosova bëhet anëtare e UEFA-s

Përfaqësuesja e Kosovës bëhet pjesë e UEFA-s. Kërkesa e FFK-së mori në Kongresin e Budapestit aq vota sa i nevojiteshin duke u bërë anëtarja e 55 e or...
Kështu e falënderojnë UEFA-n dhe FIFA-n këta tifozë nga Kosova (Foto)

Kështu e falënderojnë UEFA-n dhe FIFA-n këta tifozë nga Kosova (Foto)

Tifozët nga Kosova e kanë shpalosur një baner para objektit ku po mbahet Kongresi i UEFA-s në Budapest. Në të shkruan se “Kosova do të jetë anëtari...
UEFA: Në këtë ndeshje të Shqipërisë ende ka bileta

UEFA: Në këtë ndeshje të Shqipërisë ende ka bileta

Shqipëria merr pjesë për herë të parë në kampionatin evropian “Francë 2016”, ndërkohë që interesi i shqiptarëve ka qenë i lartë për ta ndjekur Kombëta...
Karadzic: Do ta kundërshtojmë fuqishëm pranimin e Kosovës në UEFA

Karadzic: Do ta kundërshtojmë fuqishëm pranimin e Kosovës në UEFA

Pritjes së gjatë duket se po i vjen fundi, Kosova është afër pranimit në UEFA Të martën në Kongresin e 40’të të rregullt të UEFA’s, do të diskutohe...
FFK nesër në Hungari për kongresin e UEFA-s

FFK nesër në Hungari për kongresin e UEFA-s

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se nesër, 2 maj, delegacioni i FFK-së do të udhëtojë për në Budapest të Hungarisë. Ata janë të ftuar të...